Dołącz do nas na Facebooku

PRZEDSZKOLE


 

NIEPUBLICZNE

Lublin ul. MELOMANÓW 2 (Czechów)
Lublin ul. URBANOWICZA 5 (Felin)
  ikona telefonu 510 368 650 - do godz.15
ikona telefonu 603 097 104 - po godz.15

ZAJĘCIA DODATKOWE

 • JĘZYK ANGIELSKI
  Kontakt z językiem w przedszkolu daje dzieciom szanse nabycia pozytywnych doświadczeń i rozwinięcia motywacji do nauki w późniejszej edukacji szkolnej. Dzieci uczą się podstawowego słownictwa oraz zwrotów, wydają pomiędzy sobą komendy. Nauka prowadzona jest z wykorzystaniem śpiewu, tańca, wszelkiego rodzaju zabaw, dzieci wykonuje prace plastyczne i manualne. Gry planszowe typu memory czy układanki uatrakcyjniają wprowadzanie i utrwalanie materiału językowego. Pozytywne doświadczenia dzieci z językiem obcym w przedszkolu będą z pewnością stanowiły mocny fundament do kontynuowania nauki na dalszych szczeblach edukacji.

 • TANIEC
  "Taniec to rodzaj sztuki polegający na odpowiednim zestawieniu następujących po sobie ruchów ciała, powiązanych rytmicznie z towarzyszącą im muzyką".
  Nauka tańca w przedszkolu ma za zadanie zapoznać dzieci z muzyką oraz z ruchem, a także rozbudzić artystyczne potrzeby zarówno dziecka jak i jego rodziców. Podczas zajęć tanecznych przedszkolaki uczą się prostych elementów tańca, które mają na celu przygotowanie pod względem fizycznym i psychicznym dzieci do wykonywania bardziej zaawansowanych układów tanecznych.

samoloty

 • RYTMIKA
  Rytmika to wszechstronna metoda słuchowo-ruchowa, która jest ściśle powiązana z muzyką. Zajęcia odbywają się również przy wykorzystaniu różnorodnej literatury muzycznej. Podczas rytmiki dziecko poprzez zabawę przyswaja sobie podstawowe wiadomości z zakresu muzyki.
  Rytmika:
  * rozwija inteligencję emocjonalną dzieci a także ich wrażliwość,
  * potrafi wprawić w dobry nastrój jak również uspokoić i wyciszyć,
  * rozwija pamięć oraz podzielność uwagi dziecka,
  * kształci refleks i spostrzegawczość dziecka,
  * rozwija odpowiedzialność za siebie i za inne dzieci,
  * rozwija wrażliwość dziecka na piękno muzyki,
  * pobudza wyobraźnię.
 • TEATR
  Zabawy teatralne to bardzo ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Łączą one wszelkie typy ekspresji dziecięcej: plastycznej, muzycznej, ruchowej i słownej. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zajęcia teatralne rozwija ich wyobraźnię, doskonali mowę, ćwiczy pamięć, rozwija płynność ruchów a także zwiększa poczucie własnej wartości.

 

 • LOGORYTMIKA
  Są to zajęcia grupowe, których podstawą jest aktywna zabawa przy wykorzystaniu rytmu muzyki. Ćwiczenia oddechowe, głosowe, artykulacyjne i słuchowe są umiejętnie wplecione w atrakcyjne dla dzieci aktywności ruchowe i muzyczne. W trakcie zajęć dzieci rozwijają umiejętności słuchowe, ruchowe oraz słuchowo-ruchowe. Odpowiednie dobranie ćwiczeń wykorzystujących rytm w elementach terapii logopedycznej, stymuluje najważniejsze czynności będące podstawą do rozwoju mowy- motorykę i słuch. Ponadto forma zajęć opierająca się na zabawie w grupie wspiera rozwój społeczny oraz sprzyja kształtowaniu kompetencji komunikacyjnych. Do realizacji zajęć wykorzystujemy różnorodne pomoce dydaktyczne oraz szeroki wachlarz instrumentów perkusyjnych i muzycznych.

 

 • WARSZTATY UKULELE
  Ukulele to idealny instrument do rozpoczęcia przygody z muzyką. Technika gry jest taka sama jak na gitarze, ale ukulele jest znacznie mniejsze, przez co łatwiej mieści się w dziecięcych dłoniach. Instrument posiada tylko 4 struny, dlatego proces nauki jest znacznie prostszy. Już po pierwszych zajęciach dziecko potrafi zagrać kilka akordów. co działa motywująco na dziecko. Ten mały uroczy instrument daje dziecku możliwość zdobywania doświadczeń i rozwijania pasji muzycznych.

 

 • BALET
  Taniec klasyczny jest najlepszym sposobem na kształtowanie sylwetki, świadomości własnego ciała oraz gracji. Jest jedyną techniką taneczną, która rozwija obydwie półkule mózgu, uczy koordynacji, samodyscypliny a także umiejętność pracy w zespole. Balet stanowi podstawy wszystkich technik tanecznych.

 

Wszelkie dodatkowe zajęcia będą ustalane bezpośrednio z rodzicami.


BEZPIECZEŃSTWO

Jednym z podstawowych zadań nauczycieli i opiekunów jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci na terenie przedszkola, placu zabaw, jak i poza nim...

Zobacz więcej

DOBRE WYCHOWANIE

Dobre wychowanie przedszkolaka to jeden z głównych celów opiekunów, ale także rodziców. Współnie z nimi staramy się wprowadzać różne cele i sposoby wychowania...

Zobacz więcej

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

Rolą przedszkola jest wszechstronne oddziaływanie na rozwój dziecka min. poprzez zmianę zachowań, sposobu myślenia. Przygotowuje dziecko do nauki w szkole...

Zobacz więcej

WYKWALIFIKOWANA KADRA

Naszą kadrą jest zespół wykwalifikowanych, wykształconych, zaangażowanych nauczycieli, opiekunów i innych pracowników, którzy dbają o przyjazną i ciepłą...

Zobacz więcej

 Top
logo
Lublin ul. MELOMANÓW 2 (Czechów)
Lublin ul. URBANOWICZA 5 (Felin)
e-mail: przedszkoleswiatmarzen@gmail.com
tel: 510 368 650 - do godz.15
tel: 603 097 104 - po godz.15

Copyright Przedszkole Niepubliczne ŚWIAT MARZEŃ Lublin