PRZEDSZKOLE

NIEPUBLICZNE

Lublin, ul.  MELOMANÓW 2  (Czechów)
Lublin, ul.
  URBANOWICZA 5  (Felin)

Lublin ul. MELOMANÓW 2 (Czechów)
Lublin ul. URBANOWICZA 5 (Felin)
e-mail: przedszkoleswiatmarzen@gmail.com
tel: 510 368 650 – do godz.15
tel: 603 097 104 – po godz.15

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczny “maluch” w naszym przedszkolu

Dla dziecka poczucie bezpieczeństwa jest ściśle związane z niezakłóconym porządkiem oraz rytmem. Dla harmonijnego i prawidłowego rozwoju niezwykle istotne jest zapewnienie mu spokoju, opieki i ciepła rodzinnego. Każdy z nas, a w szczególności dziecko preferuje bezpieczny, przewidywalny i sprawiedliwy otaczający świat. Stąd też niezwykle znaczące jest przeświadczenie o poczuciu kontroli nad elementami go tworzącymi oraz świadomość bezwarunkowej ochrony ze strony rodziców. Sytuacje nowe są przyczyną przerażenia, strachu i poczucia zagrożenia, co z kolei skutkuje obniżeniem poczucia bezpieczeństwa. Tuż obok życia rodzinnego, równie istotną rolę odgrywa właściwe funkcjonowanie w bezpiecznym środowisku rówieśniczym takim, jak przedszkole.

Staramy się, by dla wszystkich dzieci rozstanie z rodzicem, rozstanie z domem było sytuacją do pokonania, złagodzimy stres związany z nowym miejscem, przekonujemy dzieci, że rodzic tęskni, kocha i po pracy wróci po ukochanego Jasia, Stasia czy Frania. Bezpieczeństwo dzieci przebywających w przedszkolu jest bardzo ważne, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne. Nasza kadra uczy dzieci przewidywania i kreatywności w rozwiązywaniu problemów. Zajęcia i zabawy są realizowane w oparciu o metody aktywizujące myślenie dzieci, np. zabawy edukacyjne, inscenizacje teatralne, stwarzanie symulowanych sytuacji.

obraz-kolo08

Nasze przedszkole zapewnia: piękne, przestronne sale, bezpieczny plac zabaw, zawsze uśmiechnięty personel, pomoc każdemu dziecku w trudnych dla nich sytuacjach.

W naszym przedszkolu niezmiennie czuwamy nad bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też z dziećmi ustalamy normy postępowania związane z ich bezpieczeństwem np.:
– regulamin w sali w pomieszczeniach przedszkolnych
– regulamin zachowania się w ogrodzie przedszkolnym
– znajomość sytuacji związanych z bezpieczeństwem dziecka i innych.

Bardzo ważna w zakresie bezpieczeństwa Państwa dzieci jest współpraca z Państwem. Dostarczając odpowiedniej wiedzy wszystkim maluchom możemy liczyć na kontynuację i utrwalenie zagadnień z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa w domu rodzinnym.